משלבים תקשורת בקרה וביטחון
מספרנו החדש : 077-2715330
 
|
תנאי שימוש
|
צור קשר
|
English
תשתיות קריטיות תומכות ב- Data-Center המודרני
Data-center
ה- Data Center המודרני הינו הגורם המרכז את כל תשתיות תקשורת נתונים בארגונים שונים. מדובר על המקום שמאכלס את כלל ציוד הקצה של פתרונות הטלפוניה, האינטרנט, שרתים, תעבורת מידע, ושאר מרכיבים של כוח המחשוב הכה חיוני לנו בכל פעולה. כמובן שמדובר על סביבה טכנולוגית שהינה מהותית לתפעול הכוללני של הארגון, סביבה שחייבת להיות פעילה וברמת שירות יעילה כל הזמן, לכן מרכזי נתונים וציוד אלו כוללים מספר תשתיות קריטיות תומכות עבור התפעול השוטף ושמירה על רמת שירות אידיאלית לארגון בכל רגע נתון.
 

 
מרכיבי תשתיות תקשורת נתונים
 
הטכנולוגיה מהווה מרכיב בלתי נפרד מההתנהלות היומיומית של אנשים, עובדים וארגונים בכל העולם, כאשר העברת נתונים ותקשורת הם במקרים רבים הבסיס לכל זה. מדובר על תקשורת ותעבורה החל מהתכתבות דוא"ל פשוטה בין שני עובדים ועד תהליכים מורכבים ברצפת הייצור שמחייבים תקשורת מתקדמת וסבוכה עם מרכיבים וגורמים אחרים בארגון. סביבת Data-Center ארגונית יכולה להיות ארון תקשורת אחד, חדר תקשורת ושרתים ועד מתחמי מחשוב גדולים מאוד.
 
בין המרכיבים העיקריים של מתקנים חיוניים אלו נמצאים חדרי שרתים המאכלסים את השרתים הפיזיים החשובים כל כך להתנהלות הארגון במובנים רבים, אפילו כיום בעידן שבו מחשוב הענן והשרתים הווירטואליים תופסים נתח הולך וגדל בסביבות המחשוב הארגוניות. מעבר לחדרי שרתים, תשתיות התקשורת כוללות קווי טלפון, תשתית אינטרנט, תקשורת אופטית לתעבורת נתונים בארגון ומחוצה לו, מתגים, כבלים הנמתחים ממרכז העצבים ועד נקודות הקצה השונות וכן הלאה.
 
מה חייב להתקיים בסביבת תשתית תקשורת יעילה ומקצועית
 
תשתיות תקשורת נתונים הן כאמור עורק חיוני ומרכזי בהתנהלות ארגונים ותשתיות אלו והינן מאפשרות יכולות רבות וצרכים תפעוליים אשר נסמכים בעיקר על אמצעי תעבורת המידע הזה. תשתיות קריטיות תומכות עבור ה- Data-Center המודרני הן אלו אשר מאפשרות את תפעולו השוטף במצב אידיאלי וללא תקלות מיותרות, תקלות שעשויות להיות בעלות השלכות קשות על הארגון הספציפי.

תשתיות תומכות אלו עבור המערך של תשתיות תקשורת נתונים כוללות קירור נאות ומתאים של מרכז הנתונים, חדרי שרתים וכדומה, מערכות גיבוי מתקדמות ויעילות, שמירה על סדר ומיפוי ברור של מערך התשתית כולו לצרכי תחזוקה וחירום, הארקות איכותיות ומתאימות לכלל המרכיבים הרלבנטיים במערכות, מערכות בקרת כניסה וניהול הרשאות יעילות למניעת מגע מיותר ומסוכן עם התשתיות והמערכות השונות. חלק חשוב מאוד בתשתיות קריטיות אלו הם אמצעים המבטיחים זמן דמימה (Downtime) מינימאלי עבור תשתיות הארגון אל מול סיכונים ומקרים רבים.

בינת יישום מערכות מתמחה בהקמת תשתיות פיזיות ל-Data Center הכוללות בין השאר:
  • תשתיות חשמל: תכנון וסוגים של מערכות חישוב הספקים, דרישות כוח מבחינת קירור ותאורה וציוד כולל ניתוב ובקרה מרחוק באמצעות פסי חשמל מנוהלי IP, מערכות UPS או אל פסק.
  • תשתיות קירור: בין אם סביבתי, InRow או בארונות השרתים עצמם. Data Center גדול ויציב חייב לדעת להתמודד עם בעיית הקירור ובעיקר בשרתים. זאת מכיוון שככל שהשרתים גדולים, ובעיקר שרתי ה-Blade, פולטת כל יחידת שרתים הרבה יותר חום, ובעיית פיזור החום גדלה.
  • ארונות שרתים, תקשורת ותשתיות פיזיות מתקדמות.
  • אבטחה פיזית במספר מעגלים והגנה מפני אש.
  • כבילה אופטית עבור ה-LAN וגם עבור ה-SAN על מנת לאפשר קצב העברת מידע גבוה ביותר.
  • מערכת ניהול מרכזית לכל מרכיבי התשתית ב-Data Center.

עוד בעניין

למידע ופרטים נוספים, אנא פנו אלינו באמצעות טופס "צור קשר"


הדפסת סלשלח עמוד
שלח לחבר סגור חלון
*שם החבר:
*דוא"ל:
*שמי:
*דוא"ל שלי:
*הודעה:
נקה