משלבים תקשורת בקרה וביטחון

Smart Mobility

תשתית תקשורת ארגונית,

בעבר, חיבור המחשבים לרשתות התקשורת ולאינטרנט היה תלוי בחיבור פיסי המבוסס על כבלי-תקשורת. התקדמות והתפתחות הטכנולוגיה הכניסה את אותו חיבור לעידן התקשורת האלחוטית, המאפשרת לנו להתחבר לרשתות תקשורת ללא תלות במקום בו אנו נמצאים או בהימצאות חיבור פיזי. לאפשרות הזאת אחראית נקודת הגישה (Access Point) – מונח המתאר את ההתקן המאפשר חיבור מחשבים או התקני תקשורת (כדוגמת מדפסות, מצלמות IP ואף טלפונים ניידים) ברשת באופן אלחוטי.

נקודת הגישה יכולה לחבר התקני תקשורת זה לזה ברשת פנימית, או לאפשר להן גישה לאינטרנט. אנו נתקלים בנקודות-גישה בכל מקום פומבי המציע לנו חיבור לאינטרנט. ה-"נקודה החמה" (Hotspot) אשר מאפשרת לנו לגלוש מהמחשב הנייד שלנו בספריות ציבוריות, בבתי-קפה ובמקומות נוספים מבוססת על נוכחות התקן אלחוטי (או כמה כאלה) הנמצא במקום. את הקשר שמספקות נקודות הגישה ניתן, כמובן, להגביל באמצעים שונים דוגמת סיסמאות, כדי לאפשר תקשורת רק למשתמשים מורשים. היות ותקשורת אלחוטית בין מחשבים ומשתמשים יכולה להוות מטרה לניסיונות חדירה וגניבת נתונים, הצורך באבטחת מידע העובר דרך נקודת גישה הנו חיוני.

לצד הקמת מערך גדל והולך של נקודות-גישה בכל רחבי הארץ, אשר יהפכו את התקשורת לזמינה עבור כולנו בכל מקום, הטכנולוגיה אינה שוקטת על שמריה וממשיכה להתקדם: דגמים חדשים של טלפונים ניידים חכמים יכולים לתפקד גם כנקודת-גישה המסוגלת לחבר מספר מחשבים לאינטרנט דרך רשת ה- 3G, מבלי להיות תלוי בנוכחות של נקודת גישה קיימת במקום בו אנו נמצאים. הטכנולוגיה האלחוטית המלווה אותנו לכל מקום – במיוחד במכשירים הניידים שלנו – עומדת להגדיר מחדש בשנים הקרובות את מושג נקודת הגישה האלחוטיות, ולהרחיב את היכולות שלנו בחיי היום יום.

למידע ופרטים נוספים, אנא פנו אלינו באמצעות טופס "צור קשר"

 

הדפסת סלשלח עמוד
שלח לחבר סגור חלון
*שם החבר:
*דוא"ל:
*שמי:
*דוא"ל שלי:
*הודעה:
נקה