בלוג

שיפור מערכות מעקב בוידיאו ע"י שימוש בגלאי רדאר

בכל הנוגע לאבטחה היקפית, אין טכנולוגיה אחת שיכולה לעשות את הכל. לכל כלי בארגז הכלים יש את היתרונות שלו והמגבלות שלו כאשר הוא נדרש להתמודד עם טופולוגיה ייחודית של סביבה ולמגוון איומים פוטנציאליים. זאת בדיוק הסיבה שבגינה לקוחות לרוב מטמיעים שילוב אסטרטגי של מוצרים, החל ממצלמות אבטחה סטנדרטיות ומצלמות תרמיות וכלה בחיישני תנועה וחיישני רדאר רגישים.

מצלמות סטנדרטיות ומצלמות תרמיות פועלות היטב באיתור וזיהוי של משיגי גבול בטבעת האבטחה ההיקפית. ניתן לשדרג בקלות את מצלמות האבטחה הסטנדרטיות באמצעות כלים כגון גלאי תנועה בוידיאו, אך מכיוון שזיהוי תנועה מבוסס על מידע חזותי, איכות התמונה יורדת בתנאי לילה. מצלמות תרמיות לעומתן, מגיבות לחתימת חום של האובייקט והן מסוגלות לאתר ולהבדיל בין אנשים, רכבים וכל פעילות אנומלית גם בתנאים קשים של ערפל, עשן וחושך מוחלט. החיסרון המשמעותי ביותר של מצלמות תרמיות הוא עלותן הגבוהה מדי עבור מנהלי אבטחה רבים. חיישני אינפרא-רד פסיביים הם אלטרנטיבה זולה יותר במקרה זה אך גם הם בעלי טווח מוגבל במידה מסוימת. אופציה נוספת היא טכנולוגיית חיישני רדאר המבוססת על גלי רדיו. גלאים אלו מספקים איזור קליטה נרחב וממעטים לייצר התראות שווא, גם בשעות הלילה.

 

השוואה בין הטכנולוגיות השונות להגנה היקפית

Video Analytics פאסיב אינפרא-רד תרמי גלאי רדאר
עלות בינונית נמוכה גבוהה בינונית
קונפיגורציה מורכבת פשוטה בינוני פשוטה
מצב תאורה יום יום/לילה יום/לילה יום/לילה
טווח כיסוי טווח נרחב, מרחק גדול טווח נרחב, מרחק קצר טווח מצומצם, מרחק ארוך טווח נרחב, מרחק בינוני
אינפורמציית אובייקט Detection Recognition Identification איתור איתור וזיהוי איתור, מהירות, מרחק, זווית
התראות שווא חרקים, צללים, רעש, תנאי מזג אוויר קשים חרקים ללא ללא

מצלמות רשת רגילות נסמכות על שינוי בפיקסלים על מנת לזהות תנועה. גלאי רדאר לעומתן מזהים לא רק תנועה אלא גם מאפיינים קריטיים נוספים באובייקט שיצר את התנועה, בין אם מדובר באדם, רכב, בעל חיים או משהו אחר. הם עושים זאת באמצעות פליטת פעימה אלקטרומגנטית וניתוח ההד שחוזר מהאובייקט. אלגוריתם מתוחכם מתרגם את המידע הזה למיקום האובייקט, מרחק האובייקט, מהירות וכיוון התנועה שלו.

לקראת החלטה על שימוש בגלאי רדאר חשוב לקחת בחשבון את כלל הפרמטרים ולבחור מתוך שלושת סוגי הגלאים:

  • ( Continuous Wave (CW – מספק מידע על מהירות האובייקט
  • (Frequency Shift Keying (FSK – מספק מידע על מהירות האובייקט ועל המרחק ממנו
  • (Frequency-Modulated Continuous-Wave (FMCW שהוא בד"כ הבחירה המועדפת ליישומי אבטחה משום שהוא יכול לספק מידע על מהירות ועל המרחק של מספר רב של אובייקטים בו-זמנית.
נגישות