בלוג

מערכות אזעקה ואבטחה

בעולם בו אנו חיים, זקוק כל עסק ולא פחות מכך, גם בתים רבים, למערכת אבטחה שתגן על רכושו ותאפשר לבעליו לפקח על בטחונו של העסק. את הפונקציה הזאת ממלאים שורה ארוכה של רכיבים ואמצעים המגובשים יחד לכדי מערכות אזעקה ואבטחה, המיועדות מצד אחד למנוע פרצות אבטחה מלכתחילה ולהתריע כאשר פרצות כאלה מנוצלות כנגד האינטרסים של העסק. מערכת אבטחה ואזעקה היא מערכת שמורכבת ממספר רכיבים, אך הערך שלה נוצר מתוך התקשורת המתקיימת בין כלל הרכיבים הללו ותקשורת זו היא אחד ממרכיבי המפתח בתכנון והתקנה של מערכות אזעקה ומיגון.

תקשורת במערכות אבטחה

כאשר אנו מתכננים מערכות אזעקה ואבטחה לעסק, אנחנו בוחנים שורה של פרמטרים ובכלל זה חיישני נפח, חיישני מגע, זוויות כיסוי של המצלמות, מיקומי מצלמות, מצלמות יום לצד מצלמות לילה אינפרא אדום, פעמון אזעקה וכמובן הרכזת של המערכת. לצד כל אלה, יש כעת לבחון את האופן בו מתקשרים ביניהם כל הרכיבים הללו – תקשורת אלחוטית, תקשורת כבלים, תקשורת שעוברת דרך רשת המחשוב לעומת תקשורת נפרדת וייעודית למערכת האזעקה עצמה, תקשורת מול הרכזת, תקשורת מהרכזת למוקד האבטחה (סלולרית או קווית) וכן הלאה. למעשה, היכולת של חיישן נפח לגלות חריגה באבטחה אינה שווה הרבה ללא היכולת של החיישן להעביר את המידע לרכזת וללא היכולת של הרכזת להגיב עם הפעלת האזעקה ושליחת התראה למוקד האבטחה. על כל אלה אחראית מערכת התקשורת בבסיסן של מערכות אזעקה ומיגון.

ומה זה אומר ברמה הפרקטית?

ברמה הפרקטית אתם רוצים לבחון איך אתם יוצרים את תשתית התקשורת האולטימטיבית לטובת מערכת האבטחה שלכם, למשל באמצעות שילוב שלה בתוך רשת המחשוב של העסק, כך שניתן יהיה לייצר חיבוריות נוספת באמצעות האינטרנט, תיעוד המצלמות בשרתי העסק וכן הלאה. אתם רוצים גם לבחון את תווך התקשורת אל מוקד האבטחה וכן את האופן בו מכסה המערכת את כל האפשרויות שיבטיחו תקשורת בכל תנאי, למשל במקרה של חיתוך כבלי התקשורת המרכזיים של המשרד.

חברת בינת יישום מערכות מתמחה במתן מגוון רחב של פתרונות תקשורת ומחשוב למגזר העסקי ובכלל זה מתמחה בתכנון מערכות אזעקה ואבטחה והקמת תשתיות תקשורת Turnkey מקצה לקצה, שמיועדות להבטיח לכם את הרמה הגבוהה ביותר של בטחון, רצף תיעוד ומתן התראות בזמן אמת. לפרטים נוספים בנושא וסביב פתרונות תקשורת נוספים לעסק, צרו עמנו קשר עוד היום בטלפון 077-2715332 ונשמח לענות לכל שאלותיכם.

קטגוריות: מערכות בטחון
נגישות