בלוג

כיצד לנצל בתבונה את מטמון ה-Video Metadata

במציאות של ימינו הדרישה של עסקים ממערכות המעקב בוידיאו שלהם גוברת מדי יום. רזולוציה טובה יותר, קצב פריימים משופר, רגישות טובה יותר לאור וטווח דינאמי איכותי – לכל אלו יש השפעה מכרעת בכל הנוגע ליכולת של המצלמות ללכוד תמונות איכותיות שמאפשרות להבדיל בין אינדיבידואלים ופריטים ומספקות ראיות שלא ניתן להפריכן. כיום לא רק שכמות המידע מרקיעה שחקים אלא שיש גם צורך לחפש בתוך המידע הזה כאשר מחפשים ראיה מסוימת או כאשר או מנוטר Live. בהקשר זה, מערכות וידיאו אנליטיקס הן כלי בעל חשיבות רבה המאפשר לנהל ולשפר את השמישות של הכמות העצומה של הוידיאו דאטה. מערכות וידיאו אנליטיקס משמשות למעשה כעוזר תפעולי בתוך מערכת האבטחה שלעולם לא מתעייף ומקבל דאטה על כל מה שקורה באזור המאובטח 24/7.

מטה דָאטה הוא "מידע אודות המידע". באמצעות המטא דאטה ניתן לאתר זהות מופעים שונים של נתונים המאוחסנים במקומות שונים (למשל: בסיסי נתונים מסוגים שונים, קבצים שונים). במקרים רבים מימוש סכמות של Metadata נעשה במערכות מחשוב מודרניות באמצעות XML. נעשה שימוש שכיח לייצוג מטה דאטה גם בשפות SGML מבוססות תגים אחרות. במערכות מעקב בוידיאו המטה דאטה מאוחסן במקביל לצילומי הוידיאו, מה שמוסיף מבנה והגיון לצילומי הוידיאו ומאפשר למצלמות הרשת "לתאר" מה הן רואות ולהתריע בפני המפעילים בזמן אמת במקרה של אירועים חריגים. יצירת מטה דאטה הופכת למעשה כל מצלמה למצלמה חכמה המסוגלת לבצע אנליזה ולספק מגוון סטטיסטיקות מתקדמות. כל אדם, אופנוע, רכב או משאית שנכנסים או יוצאים מהשטח המצולם מסווגים ע"י המצלמה במקביל לנתונים נוספים כמו מהירות, כיוון, צבע וגודל. ניתן לייצר גם התראות ספציפיות יותר יש לקבוע Trigger rules שידעו לזהות תבניות ייחודיות כגון שוטטות, ציוד שהושאר בשטח ועוד.

המטה דאטה המוקלט מאפשר גם לבצע חיפוש פורנזי של צילומי וידיאו מוקלטים. כך לדוגמה המפעיל לאתר במהירות את הוידיאו שמתעד את נהג הרכב שלא שילם בתחנת הדלק, או לדעת כמה אנשים עברו דרך דלת מסוימת במהלך יום עבודה. מערכות וידיאו אנליטיקס מוסיפות ערך לצילומי וידאו משום שהן מספקות התראה למפעיל ברגע שאחד מחוקי ההתראה מופעל, לדוגמה אדם שמנסה לטפס על גדר המתקן.

ומה לגבי העתיד? על פי כל הסימנים, המטה דאטה שייוצר באופן אוטומטי ורציף על ידי מערכות הוידיאו אנליטיקס יעניקו בשנים הקרובות ערך מוסף אמיתי הן ליישומי אבטחה והן ליישומים אחרים.

נגישות