בלוג

מיקסום הפוטנציאל של מערכת האינטרקום

אינטרקןםפתרונות האינטרקום של ימינו לא דומים לפתרונות שהכרנו רק לפני מספר שנים בודדות. פיתוחים טכנולוגיים כגון IP, PoE, מובייל ו-Networking הפכו כבר לחלק בלתי נפרד מכל פתרון אבטחה אינטגרטיבי ויש להתייחס אליהם, למכור אותם ולהתקין אותם בהתאם. אם בעבר הלא רחוק מערכות אינטרקום נחשבו לסוג של התקן נוח ופשוט המאפשר ללחוץ על כפתור ולדבר עם מישהו בצד השני, הפתרונות הקיימים הם כבר חלק בלתי נפרד מפתרון אבטחה כולל.

 

חנכו את עצמכם ואת הצוות שלכם
הדבר הראשון שצריך לעשות הוא לאמץ את הטכנולוגיה ולהבין אותה. לא מדובר במשימה מורכבת וגם ככה משתמשים במצלמות IP, אבל חשוב לאמץ את הקונספט גם למערכות אינטרקום. משתמשי הקצה לא מודעים לצרכים שלהם והם מחפשים תשובות אצל האינטגרטורים.

בהקשר זה חשוב לציין שבשנים האחרונות חל שינוי עצום באופן שבו מערכות אינטרקום משולבות בתחום השו"ב. למשתמשי הקצה יש כרטיסים חכמים או Bluetooth שיש לשלבם במערכת השו"ב של המתקן, במקביל למערכת האינטרקום כך שניתן יהיה להשתמש בוידיאו ואודיו ברגע הנכון ובמקום הנכון.

זיהוי הפתרון
כמו במרבית תחום האבטחה הפיזית, אין פתרון אחד שמתאים לכולם ובחירה של מערכת אינטרקום דורשת ייעוץ מקצועי שמתחשב בצרכי כל מתקן באופן פרטני. חשוב לזהות נקודות ואזורים שדורשים התייחסות מיוחדת ולהתמקד בבחירת הפיתרון המתאים מתוך המגוון העצום שקיים בשוק או בפיתוח פתרונות שיתנו מענה לאותם אתגרים. חשוב לזכור שמערכת אינטרקום איכותית יכולה לעשות את ההבדל בין חיים למוות, לשפר באופן משמעותי את האבטחה ואת תהליכי ייצור.

ככל שהתעשייה פונה יותר ויותר למערכות אינטרקום שהן Network-based, מומלץ מאוד לשלב בתהליך את כל המחלקות שצפויות להשתמש במערכת האינטרקום ובראשן כמובן מחלקת ה-IT ומחלקת האבטחה.

חשיבה מוקדמת
החשיבה המוקדמת נדרשת כאן במספר מקומות: ראשית, הבחירה באנשים הנכונים שייקחו חלק בפרויקט כבר משלב מוקדם תבטיח שלא יהיו אי-הבנות ושהציפיות העתידיות יתממשו. מערכת יחסים ארוכת טווח היא קריטית במקרה זה שכן הצרכים של הלקוחות צפויים להשתנות עם הזמן. כמו כן, נדרשת חשיבה מוקדמת בכל הנוגע לתכנון ההתקנה. תקלות במהלך ההתקנה הן נפוצות בתעשייה ומתרחשת לרוב עקב חוסר תכנון מקדים.

 

קטגוריות: מערכות בטחון
נגישות