בלוג

ניהול מלאי RFID

התהליך של ניהול מלאי הוא תהליך פשוט לכאורה – פשוט צריך לתעד את כל הפריטים המתווספים למלאי כשהם מתווספים ולגרוע אותם מהמלאי כאשר הם מוצאים ממנו. אלא שבדיוק סביב התהליך הפשוט הזה לכאורה, נבנו שורה ארוכה של פתרונות שמיועדים כולם לפשט אותו, לקצר אותו, לזרז אותו ואפילו להפוך אותו לשקוף לחלוטין. כדי להבין את המשמעות, דמיינו מחסן לוגיסטי ובו צריך להרים פריט פריט ולסרוק את הברקוד שלו הן בכניסה שלו למחסן והן ביציאה ממנו. המדובר בתהליך עתיר זמן ועבודה שגם פוגע ביעילות העבודה במחסן וגם כרוך בעלויות רבות ובאי דיוקים. לעניין זה, אחד הפתרונות שמסתמן כרגע כעתיד של עולם ניהול המלאי הוא הפתרון של ניהול מלאי RFID.

מה זה RFID?

RFID הן ראשי התיבות של Radio Frequency Identification או במילים אחרות, תג זיהוי המבוסס על תקשורת אלחוטית. כפי שניתן לראות בכל סופרמרקט, זיהוי פריטים מבוסס היום, רובו ככולו, על קריאת ברקודים. יש לקחת את הפריט ולהעביר אותו פיזית אל מול קורא ברקודים בכדי לזהות את הפריט ולתעד את כל הנתונים הנדרשים (תאריך, שעה, שם הפריט, כמות, פעולה וכן הלאה). פעולה זו, כאשר היא מבוצעת עשרות, מאות ואף אלפי פעמים ביום, יכולה להפוך את המשימה לעתירת עבודה, עתירת זמן, עתירת כוח אדם ועתירת עלויות בצורה שהופכת אותה לבלתי כדאית. RFID הוא למעשה מעין מכשיר רדיו זעיר בגודל של מדבקה קטנה, המודבק על כל פריט ופריט כשזיהויו מבוצע באמצעות גלי רדיו ללא צורך במגע או בקו ראייה ישיר עם הפריט. לצורך העניין, דמיינו שאתם עוברים אם סל הקניות שלכם ביציאה מהסופר וברגע אחד נערך לכם החשבון מבלי שהייתם צריכים בכלל לעצור לשם כך.

ניהול מלאי RFID – קווי יסוד

הרעיון הבסיסי בפתרון החדשני של ניהול מלאי RFID הוא שכל התהליך של בקרת המלאי מבוצע בצורה שקופה לחלוטין. אין צורך לייצר תחנות קליטה ושילוח של הפריטים, אין צורך במערכות קריאה וזיהוי פיזיות ואין צורך בכוח אדם שיפעיל את כל זה. כל תנועה של הפריטים מתועדת באמצעות גלי רדיו, כך שישנה בקרה מלאה ומדויקת של כל תנועת פריטים במחסן או בעסק.

חברת בינת יישום מערכות היא החברה המובילה בישראל בעולם פתרונות התקשורת לעסקים ובכלל זה מציע פתרונות חדשניים של ניהול מלאי RFID בחזית הטכנולוגיה. לחברה צוות של יועצים שיסייע לכם להטמיע את המערכת בקרב העובדים ובמרחב הפיזי שבו מאוחסן המלאי. לפרטים נוספים, צרו קשר עוד היום בטלפון 077-2715332.

קטגוריות: שליטה ובקרה
נגישות