בלוג

מערכות ביטחון ותשתית תקשורת ארגונית – פתרון כולל

בקרת כניסהבעידן הטכנולוגי כיום ניתן להגיע ליכולות רבות מבחינת תפעול, יעילות, העברת נתונים וכדומה. תחום אחד שהוא בעל חשיבות גדולה לארגונים המתפתח משמעותית הינו תחום מערכות הביטחון הארגוניות. הכוונה היא למערכות ביטחון פיזיות אשר נועדו לשמור על הארגון מפני מגוון סכנות ופגעים חיצוניים/פנימיים, כגון מערכות בקרת כניסה או טלוויזיה במעגל סגור. תשתית תקשורת רחבה, תקנית ואחידה הינה מתאימה ואידאלית להעברת כל נתוני מערכות התקשורת השונות לריכוז תקשורת אחד.

מערכות ביטחון ארגוניות – המציאות האידיאלית

במבני ארגונים רבים מותקנת תשתית תקשורת ענפה מאוד אשר מיועדת להעברת נתוני מערכות תקשורת כגון אינטרנט, רשת LAN, טלפוניה וכדומה ברחבי הארגון. מעבר לכך באותם מבנים מותקנות מערכות ביטחון שונות כמו מערכת בקרת כניסה למבנה או למתחמים ספציפיים בו, מערכות פריצה, מערכות טלוויזיה במעגל סגור לבקרה בזמן אמת (CCTV) ועוד.

המציאות הטכנית במקרים רבים מאוד היא של התקנת כל התשתיות למערכות אלו בנפרד, עובדה שיוצרת אי סדר, ריבוי התקנים, צפיפות ותחזוקה מרובה. מעבר לפריסה הפיזית הנפרדת של תשתיות התקשורת ומערכות הביטחון, גם ניהול וניטור המערכות הללו הינו בנפרד, דבר היוצר עומס נוסף על המערכת הארגונית. המצב האידיאלי מבחינה זו הוא אם כן שימוש בחברה אחת, בפתרון אחד וכולל לשני התחומים ע"י שימוש בתשתיות התקשורת התקניות להעברת נתוני מערכות הביטחון השונות.

היתרונות בשימוש אחד בתשתיות התקשורת למערכות הביטחון

טלוויזיה במעגל סגור או מערכת בקרת כניסה הם דוגמאות לשני פתרונות הכרחיים עבור ארגונים רבים וכאלו שמצריכים העברת כמות רבה ויציבה של נתונים. כאשר בוחרים בספק מרכזי אחד שאחראי על ההיבטים הפיזיים והניהוליים של מערכות תקשורת ארגונית לצד מערכות ביטחון למיניהן ואיחוד התשתיות הללו יחדיו, הארגון נהנה ממגוון רחב של יתרונות:

  • תשתית טכנולוגית אחת לכלל מערכות התקשורת והביטחון – פחות כבלים, פחות עבודה, פחות נזקים ובלאי.
  • תחזוקה פחותה וקלה יותר – מערכות ביטחון משולבות בתשתית תקשורת ארגונית מאפשרות תחזוקה של גורם אחד לכלל המערכות ובצורה נגישה ביותר.
  • גורם מנהל ואחראי אחד – ללקוח קיימת כתובת אחת למכלול הדרישות, מקרים, בעיות וכדומה לגבי המערכות והתשתיות השונות.
  • הגברת רמת האבטחה עקב שימוש בתשתית כוללת וניהול מרכזי אחד.
  • חיסכון ניכר בעלויות עקב כל היתרונות הנ"ל.
נגישות