פתרונות

מערכות קירור

מערכות קירורקירור ציוד המחשוב בחדרי מחשב הינו אחד מהאתגרים העיקריים איתם מתמודדים מנהלי מערכות המידע בחברות וארגונים.

אחד הגורמים העיקריים המשפיעים על תכנון ה-Data Center הוא הדרך בה יקררו את ציוד התקשורת המותקן בו. השרתים המותקנים בארונות המחשוב פולטים חום ללא הפסקה. תכנון לקוי של חדר המחשב בשלב הקמתו עלול להוביל לפינוי בלתי יעיל של האוויר החם וכתוצאה מכך לפגיעה בציוד התקשורת – דבר שעלול להוביל לנזק משמעותי לפעילות השוטפת של הארגון.

קיימים מספר קריטריונים בהם צריך להתחשב כאשר ניגשים לתכנן את שיטת הקירור בחדר המחשב, העיקריים שבהם:

  • עלויות – מעבר לעלויות ההקמה הישירות של ה-Data Center, יש להתחשב גם בעלות הגבוהה של התחזוקה השוטפת. תכנון יעיל של שיטת הקירור עשוי לחסוך לארגון מאות אלפי שקלים מדי שנה.
  • שטח רצפה – חדרי מחשבים דורשים תכנון העמדה נכון של ארונות השרתים, התקשורת, אמצעי הגיבוי וכדומה. כך נכון גם לאמצעי הקירור. תכנון נכון של המרחב יסייע לקירור יעיל יותר של כל מרכיבי התקשורת בחדר.

יחידות קירור בשיטת ה-InRow – פתרון ייחודי, חסכוני ומודולרי

בשיטת InRow יחידות הקירור צמודות לארונות השרתים והתקשורת, שואבות את האוויר החם הנפלט מהשרתים וציוד התקשורת, מקררות אותו ומזרימות אותו באופן נקודתי היישר לקדמת הארונות.

לפתרון זה מספר יתרונות מובהקים:

  • היקף פעילות משתנה – יחידות הקירור אינן פועלות כל הזמן. לכל מערכת מספר חיישנים המזהים מתי עולה הצורך בפינוי האוויר החם ומהו היקף הפעילות הנדרש מהמערכת.
  • תיעול משאבים ומיקוד – החיישנים של יחידות הקירור מאפשרים למערכת לתעל את המשאבים שלה ולמקד את פעולת הקירור. מאפיין זה חוסך כסף רב לארגון ומסיר דאגה מאחראי החדר שיודע שכל ארון מקבל את רמת הקירור האופטימלית.
  • מודולריות וגמישות – את מערכת InRow ניתן להתאים בצורה מדויקת לשינויים הנעשים בארונות השרתים ובציוד התקשורת. החלפה של הציוד הקיים למערכות חזקות יותר, הרחבה של חדר המחשב או פשוט רכישת ציוד מתקדם יותר דורשים התאמה של מערכות הקירור הקיימות, לשם שמירה על תנאים אופטימאליים. המערכת יכולה להשתנות ולהתגמש בהתאם לשינויים הנעשים, ולהתאים את עצמה לצרכי הארגון.
  • איכות הסביבה – בעידן בו ארגונים גדולים וחברות מחויבים לתת מענה לנושא הקיימות ואיכות הסביבה היכולת של המערכת להיות מדויקת ומסונכרנת עם צרכי החדר יוצרת פתרון "ירוק".

 

Company Image

להצעת מחיר מהירה השאירו פרטים

    נגישות