פתרונות

מערכות בקרה מבוססות RFID

תגי זיהוי ובקרה ללא מגע ותוך כדי תנועה

RFID – Radio Frequency Identification הינה טכנולוגיה הפועלת באמצעות גלי רדיו ומשמשת לתיוג אלקטרוני וזיהוי אוטומטי. הטכנולוגיה מבוססת על תגיות אלקטרוניות קטנות המוצמדות לעצמים אותם מעוניינים לזהות, לבקר ולנהל.

הטכנולוגיה מבוססת על המרת שדה אלקטרומגנטי הנוצר על ידי בקר או קורא לאנרגיה חשמלית. אנרגיה זאת גורמת להפעלת התג שמשדר בתגובה את הנתונים, התוכן והמידע הייעודיים שלו שצרובים בזיכרון הפנימי של התג חזרה לבקר או הקורא.

מערכות מבוססות RFID כוללות תגים (תגי קרבה) ובקרים/קוראים. התגים כוללים שבב מעבד זעיר עם זיכרון ואנטנה. הבקר/קורא כולל בקר המשדר וקולט את המידע מהתגים באמצעות אנטנה פנימית או חיצונית.

השימושים במערכות המשלבות תגי RFID מגוונים וכוללים בין השאר:

  • בקרת כניסה וזיהוי של אנשים וכלי רכב.
  • מערכות לוגיסטיות לבקרת מלאי על ציוד, תרופות, סחורות ומטענים.
  • בקרת משלוחים כולל חבילות ומכולות.
  • בקרה, התראה ואיתור של אנשים בסיכון.
  • בקרת תנאי סביבה למוצרים והתקנים.

הטכנולוגיה ממומשת על ידי 3 סוגי תגים:

  • תגים פסיביים – תגים אלו אינם זקוקים למקור מתח חיצוני. כאשר התג נמצא בטווח השידור/קליטה של הקורא, הוא מופעל אוטומטית על ידי ההשראה האלקטרומגנטית שנקלטה מהקורא ומשדר לקורא את המידע הצרוב מתוך הזיכרון שלו. הגודל הפיזי של התג יכול להיות ממילימטרים ספורים ועד ל-20 ס"מ ואף יותר. הגודל הזה גם קובע את גודל האנטנה וטווח הקליטה והשידור של תגים אלו שיכול לנוע מעשרות ס"מ עד כ-20 מטרים בתלות בגודל האנטנה שעל התג והספק השידור.
  • תגים פסיביים למחצה – תגים אלו מצוידים בסוללה פנימית ומעבד. התגים מתקשרים עם הקורא כתוצאה מגילוי ההשראה האלקטרומגנטית שלו. תגים אלו גדולים יחסית וטווח השידור שלהם יכול להגיע לעשרות מטרים.
  • תגים אקטיביים – התגים כוללים סוללה פנימית ויחידת שידור. תגים אלו יכולים לשדר לקורא ללא צורך בגילוי מוקדם של ההשראה האלקטרומגנטית, תזמון השידור שלהם ניתן לתכנות וטווח השידור יכול להגיע לעשרות מטרים.

השימוש בטכנולוגיית RFID מאפשר זיהוי של העצמים והגופים תוך כדי תנועה ולכן מציע יתרונות רבים ללקוח בהשוואה לשימוש איתור ובקרה אחרות. יתרונות אלו מתבטאים במהירות הקבלה וההפקה של הנתונים החוסכים עלויות וזמן תפעול ניכר.

חברת בינת יישום מערכות מתכננת, מתקינה ומתחזקת את המערכות ואת המוצרים של מיטב היצרנים המובילים בתחום.

 

Company Image Company Image

להצעת מחיר מהירה השאירו פרטים

    נגישות