פתרונות

תקשורת אופטית מתקדמת

רשתות תקשורת על גבי סיבים אופטיים

רשת תקשורת אופטית הינה מערכת אלקטרונית שבה גל אור נושא מידע ומעביר אותו באמצעות סיבי זכוכית לצורך תקשורת.

תקשורת בסיבים אופטיים הינה בעלת יתרונות מכריעים על פני כל שיטת תקשורת אחרת וביכולתה לספק נפחים וקצבים גבוהים במיוחד של העברת נתונים.

רשתות אופטיות מתקדמות מעניקות תמיכה למגוון רחב של שירותי תקשורת, מקנות גמישות רבה ומאפשרות אספקת שירותי רוחב-פס של הדור הבא למספר משתמשים במקביל. רשתות מתקדמות אלו מגדירות מחדש את החיבור לשירותים אופטיים באמצעות איחוד של מספר שירותי תקשורת ושכבות רשת על גבי פלטפורמה אחת.

במונחים אופטיים קיימים שני סוגי מצבים (Modes):

  • Single Mode – העיקרון בשיטה זו הוא העברת "קרן אור" אחת אשר נעה במהירות אחידה על גבי הסיב ומיושמת לצורך העברת מידע למרחקים ארוכים (עשרות ק"מ).
  • Multi-Mode – שיטה זו משתמשת במספר רב של מצבים (Modes) על גבי הסיב. קיום מספר רב של Modes מתאפשר עקב הקוטר הגדול של ליבת הסיב (Core) יחסית לאורך הגל.

בעבר ארגוני התקינה הגדירו שני סוגי קטגוריות של סיבי מולטי מוד: OM1+OM2. שני סוגי הסיבים עבדו ברוחב פס של עד 500MHz, אך ברור שכיום רוחב פס זה אינו מספיק לעבודה בסביבות מתקדמות הדורשות קצבי עבודה גבוהים.

עם התקדמות הטכנולוגיה בייצור הסיבים והחלפת מקור האור מדיודת LED ללייזר מסוג VCSEL הצליחו לייצר ולהגדיר קטגוריות נוספות בסיבי המולטי מוד: OM3+OM4, אשר עובדים ברחבי פס גבוהים במיוחד המאפשרים עבודה למרחקים גדולים ובקצבים של החל מ-10Gbit לשנייה ועד ל-100Gbit לשנייה.

סיבים אופטיים וטכנולוגיה אופטית מתקדמת במסגרת רשתות תקשורת ארגוניות מעניקים שלל יתרונות על פני טכנולוגיות ישנות דוגמת כבלי נחושת. במקביל, תשתית אופטית עבור פתרונות רשתות תקשורת וסביבות Data-Center מציעה אפשרות שימוש ברוחב פס גדול יותר, קצב תעבורת נתונים גבוה משמעותית מכבל נחושת ושימוש בכבלים דקים ואמינים יותר להתקנה יעילה שאינה מצריכה תחזוקה שוטפת.

 

Company Image Company Image Company Image

להצעת מחיר מהירה השאירו פרטים

    נגישות