פתרונות

אל-פסק (UPS)

המגן של רשת החשמל

אל פסקבמציאות הטכנולוגית של ימינו, חשיבותם של מרכזי נתונים רק הולכת גוברת. עסקים מסתמכים על מרכזי נתונים 24/7 לצורך קישוריות, עמידה ברגולציה, וכדי להבטיח התאוששות מהירה ושיפור ביצועים – וזאת במטרה לעמוד בדרישות הלקוחות שלהם. הדרישה ההולכת וגוברת לביצועים מיטביים מחייבת את מנהלי מרכזי הנתונים לבחון היטב את המשאבים במתקן.

תפקידו של מכשיר האל-פסק (UPS) הוא הגנה על כלל האמצעים הניזונים מרשת החשמל מפני הפרעות אפשריות באספקת המתח החשמלי. סוגי ההפרעות שמפניהן מגן ה-UPS הן הפסקות חשמל, קפיצות מתח פתאומיות ותנודות ורעשים חשמליים הנובעים מפעילות מכשירים סמוכים הניזונים מאותה רשת חשמל.

האל-פסק מורכב מחלקים הכוללים מטען חשמלי, סוללה חשמלית וממיר המכיל מעגל להמרת זרם ישר (DC) לזרם חילופין (AC) ובנוסף גם התקן לתקשורת עם האל-פסק דרך הרשת הארגונית לחיווי וביצוע פעולות.

קיימים 3 סוגים של אל-פסק:

  • Offline/Standby – השיטה הבסיסית בה ציוד המחשוב מתחבר דרך האל-פסק ישירות למתח החשמל. כאשר מתרחשת הפסקת חשמל האל-פסק נכנס לפעולה ומפעיל את סוללת הגיבוי ובכך הציוד ממשיך לפעול כרגיל.
  • Line Interactive– שיטה הדומה לשיטה הקודמת אך בנוסף מגנה על הצרכן באופן רציף ומתמיד משינויים בזרם החשמל ומייצבת את המתח המגיע אליו.
  • On-Line – בשיטה זו מתרחשת המרה כפולה: מחברת החשמל מסופק זרם חילופין המגיע אל האל-פסק ועובר המרה במערכת האל-פסק לזרם ישר ועובר שוב המרה לזרם חילופין אשר מוזרם לציוד המוגן. כאשר מתרחשת הפסקת חשמל הציוד ממשיך לקבל חשמל ישירות מהמצבר ולמעשה הציוד מקבל כל הזמן חשמל לתפעולו התקין וזאת ללא נפילה רגעית בעת המעבר בין זרם החילופין לזרם הישר.

על מנת לעמוד בדרישות הגבוהות של זמן העבודה עבור מרכזי נתונים, מערכות UPS נפרסות לעתים קרובות עם יתירות (N+1/2N/2(N+1.

 

Company Image

להצעת מחיר מהירה השאירו פרטים

    נגישות