בלוג

מערכות שו"ב בעידן האינטרנט של הדברים

על פניו, עושה רושם שהטרנד של אנליזה חוזה (Predictive Analysis) פרץ לחיינו בין לילה. אך האמת היא שכבר מספר שנים מתרחשים בתחום שדרוגי תוכנה אינטנסיביים וכעת, לאחר שכבר התרגלנו להתקני איתור כגון מצלמות HD ולטכנולוגיות מגוונות של גלאים, יש מספיק נתונים שאפשר להעביר לפלטפורמות של אנליזה חוזה. הדבר נכון גם עבור שירותי IT קונבנציונאליים שם ניתן לעקוב בצורה מדויקת יותר אחר פעילות אונליין ברשתות ציבוריות או פרטיות.

ככל שאנו מתקדמים לעידן האינטרנט של הדברים, כמות המידע הזמין צפויה להגיע לנפחים עצומים. היכולת שלנו לאגור ולנתח את המידע הרב שזורם משלל מערכות, צפויה להיתקל בבעיות רבות ללא כלי אנליזה מתאימים.
כיום, פתרונות שו"ב מבוססי רשת כבר לא מופרדים ממערכות אבטחה וממקורות דאטה. עם היכולת לבצע אינטגרציה עם שירותי חנייה, וידיאו, זיהוי, נוכחות ועוד, מערכות שו"ב יכולות לספק ולשתף מידע חשוב שמחזק את יכולת הניבוי באנליזה. החברוריות (Interconnectivity) בין המערכות המתקדמות הללו מאפשרת שליטה ובקרה אפקטיביים יותר, כולל הערכת ביצועים למדיניות ונהלים. למעשה, בעידן ה-IoT מערכות שו"ב נדרשות לספק לארגון לא רק פתרון אבטחה מסורתי אלא גם ערך מוסף יקר ערך בתחום הבינה העסקית.
בעוד פתרונות שו"ב ממשיכים להתפתח ולהציע ללקוחות מגוון גדול יותר של שימושים ושירותים, מערכות שו"ב משנות את תפקידן המסורתי והופכים לפלטפורמה בודדת שמאפשרת למשתמשים לנטר מתקנים ולשתף נתונים עם מערכות אחרות. כתוצאה מכך לפתרונות שו"ב יש תפקיד קריטי בהתבססותו של מודל ה- Predictive Analysis. מגוון השימושים היצירתיים במערכות שו"ב מוגבל רק על ידי הדמיון של כל אחד ואחת מאיתנו, מה שהופך אותם לפתרונות אידיאליים הן עבור משתמשי הקצה והן עבור מקצועני אבטחה שבוחרים בגישה קריאטיבית לזיהוי יישומים לא קונבנציונאליים.
חשיבה "מחוץ לקופסה" של אינטגרטורים, סוחרים ולקוחות בכל הנוגע לתפקידים העדכניים של מערכות שו"ב, מאפשרת את פיתוחם ויישומם של מגוון פתרונות מתקדמים ופורצי דרך בתחום, ביניהם: Real-Time Identity Management ו- Situational Awareness (שילוב בין חומרת שו"ב ליישומים מבוססי תוכנת Robust).
נגישות