בלוג

גורמים שיש לקחת בחשבון בעת כבילה של מרכז נתונים

בעולם הטכנולוגי של היום בו עסקים נסמכים יותר ויותר על Data איכותי ואמין, כל חברה וארגון עסקי נדרשים לעצור מדי פעם, להביט במראה ולהעריך בכנות את מצב התשתיות שלהם. בין אם מדובר בשדרוג של מרכז נתונים קיים, ביצוע Scaling במטרה לעמוד בדרישות עסקיות או בנייה של ארכיטקטורת רשת חדשה לגמרי, במאמר זה נתייחס לשיקולים המרכזיים שיש לקחת בחשבון במטרה להבטיח ביצועים מעולים של מרכז הנתונים בעידן המודרני.

מה כן לעשות:

בחרו מוצרי כבילה שניתן לשלב על-מנת לתכנן כל מספר של קונפיגורציות עיצוביות שיעמדו בדרישות ניהול הכבילה ויאפשרו Scaling ככל שהעסק גדל. בשוק קיימות כיום מגוון מערכות פרסונליזציה לניהול כבילה שתוכננו לעמוד בדרישות עסקיות ספציפיות. סולמות כבלים (Wire baskets) מעניקים גמישות ליצירת גריד מ-Wire-mesh trays. הם מופקים בתחילה באמצעות יצירת רשת מכבלי פלדה חזקים במיוחד ליצירת התעלה. רשת ה-mesh 2×4 מאפשרת זרימת אוויר ללא הפרעה ומונעת היווצרות של חום, אבק, בקטריות ושאר חומרים מזהמים. כאשר הכבלים נהנים מזרימת אוויר טובה יותר, המתקן כולו יפגין ביצועים אנרגטיים משופרים ויסבול פחות מסיכוני התערבות.

בחרו אביזרים שיחסכו לכם זמן עתידי. בעידן שבו הטכנולוגיה משתנה במהירות יש לצייד את הטכנאים בציוד שיאפשר להם להגיב במהירות לכל אירוע עתידי. שיקולים קטנים אך חשובים יכולים לסייע לכם לצמצם את זמן הטיפול בכבילה באופן משמעותי.

סולמות כבלים תורמים ליעילות המבנה הפתוח ע"י בזכות העובדה שניתן להוריד מהם (Drop out)כבלים בכל נקודה. המבנה הייחודי שלהם מאפשר גם סידור פשוט ונוח של הכבילה באמצעות קשרים בין כבלים או באמצעות מגוון של אביזרים נוספים כגון אביזרי Clip-on wire baskets ומערכת Channel-tray שמציעה Prepunched holes.

שיפור בסידור הכבלים יבטיח שיפור ביעילות האופרטיבית. כבלים צבועים (Colored cables) היא שיטה בדוקה לזיהוי יעיל ומהיר של כבלים. סולמות כבלים מאפשרים תצפית אופטימאלית של נתיבי הכבילה, על אחת כמה וכמה במקרה של שימוש ב-Color coding.

מה לא לעשות:

אל תעמיסו על סולמות הכבלים. הימנעו משימוש במערכת Tray גדולה ומגושמת שקשה אפילו להזיז אותה. במקום זה תכננו את נתיבי הכבילה וקחו בחשבון פרמטרים שמשפיעים על אותם נתיבים, ביניהם צפיפות הכוננים, סוג הכבילה, גובה החדר ועוד.

הימנעו מפלדה אלקטרו-מגולוונת. חלקיקי אבץ מיקרוסקופיים גורמים לנזקים לא מועטים למערכות חשמליות. הימנעות משימוש בפלדה אלקטרו-מגולוונת תצמצם את מספר הקצרים, נפילות המתח והפרעה לאותות.

לסיכום, לא משנה אם אתם משדרגים את המתקן שלכם, מבצעים Scaling או בונים ארכיטקטורת רשת חדשה, יש לזכור שכבילה יעילה תעניק לכם גמישות מרבית ותגביר את היעילות האופרטיבית של כלל המתקן.

קטגוריות: DATA CENTER
נגישות