בלוג

מערכות מצלמות במעגל סגור

הדבר החשוב ביותר שאתם רוצים לזכור כאשר אתם בוחנים מספר מערכות מצלמות במעגל סגור הוא שהמטרה היא לא התקנת המערכת אלא המידע המצולם שיודעת אותה מערכת לייצר, ולא לחינם אנו פותחים את הדברים עם קביעה זו. מצלמות במעגל סגור נועדו לתעד ולנתח את הקורה בתוך שטח או חלל מסוים, בין שלצורך מעקב אחר הנעשה באותו שטח ובין שלצרכי אבטחה. עם ייעוד כזה, ישנם מספר פרמטרים חשובים שצריך להקפיד עליהם, ואשר דורשים תכנון נכון של המערכת ובחירה נכונה של דגם המערכת הספציפי.

מצלמות במעגל סגור – צילום שמספק מידע

בהתקנת מערכות מצלמות במעגל סגור, חשוב מאוד לבצע בדיקה ייעודית סביב הנושא של נקודות מתות, קרי נקודות שאינן מכוסות על ידי המצלמות. ישנם מקרים שבהם מטרת הצילום מאפשרת הותרת נקודות מתות לרוב, בעיקר כשמדובר בצילום לצורך מעקב ובקרה. במקרים אחרים, נקודה מתה יכולה להפוך את המערכת כולה לחסרת תועלת, במיוחד אם האובייקט המצולם יודע בדיוק היכן נמצאות אותן נקודות מתות. המשמעות היא שהזמנת מערכת של מצלמות במעגל סגור היא למעשה תהליך שבו לא בוחרים רק דגם של מצלמות ודגם של מערכת הקלטה, תצוגה ושחזור, אלא בונים מערכת מותאמת אישית ומתוכננת על פי קווי המתאר הספציפיים של המבנה הספציפי בו אמורה המערכת להיות מותקנת.

יכולות טכנולוגיות וויזואליות

מעבר לתכנון המערכת ופרישת המצלמות במרחב, בבחינת מערכות מצלמות במעגל סגור חשוב גם לבחון את היכולות של המערכת ולוודא שיכולות אלה מתאימות למטרת השימוש בהן. כך למשל, ישנן מערכות שיודעות לבצע ניתוח של התמונות (אנליטיקה) בכדי לזהות תנועה באזור מסוים שבו לא אמורה להיות תנועה, חפצים חשודים, זיהוי פנים של חשודים, או להניע את המצלמה ולבצע פעולות שונות כמו זום-אין וזום-אאוט בכדי לייצר את המידע המצולם הנדרש. מעבר לכך, יש לבחון את רמת האבטחה של המערכת והיכולת שלה להתגבר על ניסיונות עקיפה, שיבוש תדרי שידור, יכולות צילום לילה וכן הלאה. כל אלה הם פרמטרים שיכולים להשפיע על מידת התועלת שתוכלו להפיק ממערכת מצלמות במעגל סגור ועל היכולת שלכם לממש את המטרה שלשמה אתם מתקינים אחת כזאת.

בינת יישום מערכות היא חברה המספקת מגוון רחב של מערכות מידע ומערכות טכנולוגיות לארגונים, ובכלל זה מציעה דגמים מובילים של מערכות אנליטיקה, זיהוי פנים ומצלמות במעגל סגור. החברה מבצעת התאמה אישית של המערכת על פי צרכי הלקוח ומבצעת גם את ההתקנה על פי תכנון מקדים ומפורט.

 

נגישות