בלוג

פריסת סיבים אופטיים

פריסת סיבים אופטייםהשיח סביבם הקדים מעט את זמנו, אבל סיבים אופטיים הם עדיין העתיד של תעבורת מידע דיגיטלי ולא בכדי. מהירות האור היא המהירה ביותר ביקום והעברת נתונים באמצעות אור על גבי סיבים אופטיים היא מן הסתם, התצורה המהירה ביותר לתעבורת נתונים. דברים אלה נכונים כשמדובר בפריסה של סיבים אופטיים במרחב הציבורי ולטובת כלל הציבור, והם נכונים כפליים כשמדובר במקרה של פריסת סיבים אופטיים בארגון.

מדוע נכון לפרוס סיבים אופטיים בארגון?

איך שלא נסתכל על זה, מחשוב הפך בעשורים האחרונים לאחד הכלים העסקיים החשובים ביותר בכל ארגון ובעשור האחרון הצטרפה אליו גם תעבורת הנתונים. תעבורת נתונים כוללת בתוכה את כל תקשורת הנתונים של הארגון פנימה (אינטרה-נט) והחוצה (אינטרנט). סביר להניח שאם תבחרו לבצע פריסת סיבים אופטיים בארגון שלכם, זה לא ממש ישנה את המהירות בה מגיב המחשב כשאתם לוחצים אנטר, אבל זה בהחלט ישנה את מרחב האפשרויות שלכם בארגון. סיבים אופטיים מאפשרים שימוש בכלים עתירי נתונים ובכלל זה מולטימדיה, אנליזה של נתונים, תיעוד ואחסון נתונים וכן הלאה. וזה כמובן, חוץ מהעובדה שהכל יתנהל מהר יותר, חלק יותר ורציף יותר. וגם במקרה הזה, איך שלא נסתכל על זה, יש לכך בסופו של דבר השפעה על השורה התחתונה של הארגון.

מה נדרש בכדי להשלים מהלך של פריסת סיבים אופטיים?

פריסת סיבים אופטיים בארגון, משמעותה התקנה חדשה או החלפה של כל תשתית תקשורת המחשבים בארגון מכבלי נחושת לסיבים אופטיים. בנוסף לכך, יש לבצע התאמות של רכיבי הרשת כדוגמת נתבים, פנלי תקשורת, שרתים, ארונות תקשורת, מחברים למיניהם וכן הלאה. כמו כן, פריסת סיבים אופטיים צריכה להתבצע בצורה סופר מקצועית ומדויקת על מנת לאפשר את מעבר האור בתוך הסיבים בצורה אופטימלית. לשם כך יש לעשות שימוש במעברי קיר ובפתרונות נוספים שאותם מכיר כל גורם מקצועי העוסק בתחום. אבל לפני הכל, הדבר החשוב ביותר שנדרש בכדי להשלים פריסת סיבים אופטיים בארגון, הוא קבלת החלטה. מדובר בהשקעה כספית לא קטנה, אבל כזאת שתזרים את הדיבידנדים באופן מידי.

חברת בינת יישום מערכות היא ההחברה המובילה בישראל בתחומי תשתיות תקשורת המחשבים ומערכות בקרה וביטחון לארגון. החברה מציעה מגוון רחב של מוצרים ושירותים ובכלל זה פריסת סיבים אופטיים לארגון על ידי אנשי המקצוע הטובים ביותר בישראל ועל פי תקני התקשורת המתקדמים ביותר בעולם.

קטגוריות: תשתיות תקשורת
נגישות