בלוג

מערכות שו"ב מודרניות – לראות את התמונה המלאה

שליטה ובקרהכפי שכל מי שעובד בתעשיית האבטחה יודע, מערכות השו"ב במתקנים גדולים הן הרבה מעבר לגרסאות מוגדלות של מערכות שו"ב המיועדות למתקנים בינוניים וקטנים. במתקנים גדולים הכל הופך למורכב יותר, החל ממערכות האבטחה שיש לבחור, דרך יישומים עסקיים שדורשים אינטגרציה וכלה באופן קבלת ההחלטות.

בעולם הטכנולוגי של היום הלקוחות נמצאים כל הזמן עם יד הדופק ודורשים לקבל את הפיתוחים החדשים והטובים ביותר. אך כאשר קיימים אלפים לעיתים אף מאות אלפים של כרטיסים חכמים וקוראים, שלא לדבר על מערכות Back-end, משימת השדרוג הופכת למורכבת במיוחד ברוב המקרים. לכן זהו תפקידו של האינטגרטור להבין מה יהיו הצרכים של הלקוח שלו מחר בבוקר וגם בעוד 10 שנים.

על פי ג'ון מוס, מנהל מוצר ראשי בחברת מוצרי האבטחה LenelS2, התעשייה הופכת "לשטוחה" יותר. מרבית ארגוני ה-Enterprise מורכבים כיום ממספר קטן של מתקנים גדולים ומספר גדול של מתקנים קטנים. המשמעות של הטרנד הזה היא שארגונים שהתמקדו במספר קטן של מתקנים גדולים נאלצים לנהל כעת מספר רב של מתקנים.

במקביל, גם נושא אבטחת סייבר הופך למשמעותי יותר ויותר בארגוני Enterprise. במרבית המתקנים קיימות מערכות Legacy בנות 15 ואף 20 שנה, מה שהופך אותן לפגיעות במיוחד למתקפות סייבר.

גם האינטרנט של הדברים (IoT) שפרץ לחיינו שנים האחרונות מוביל למהפכה גם בתחום זה, כאשר מערכות השו"ב המודרניות מציגות שלל יכולות שמעצימות באופן דרמטי את תפוקת המתקן והעובדים. מערכות שו"ב מודרניות מאפשרות לחבר לרשת כמעט כל אספקט הנוגע לצד התפעולי של הבניין, החל ממערכות תאורה, אינטרקום, וידיאו, מערכות כיבוי אש ועוד.

במערכת שו"ב מסורתית, חווית המשתמש מתחילה ומסתיימת בדלת הכניסה. אך כאשר למערכת יש פוטנציאל של IoT, הדלת היא רק נקודת התחלה לחוויה מותאמת אישית בכל האזורים במתקן. המערכת תדליק עבורכם את האור ותכוון את הטמפרטורה במשרד שלכם. במהלך היום, המערכת מנטרת מדדים שונים כגון צריכת מים, שימוש בחשמל ועוד, ובסוף היום המערכת תזהה את יציאתכם מהמתקן, תעמעם את האורות, תפחית את הטמפרטורה ותנעל את המשרד שלכם.

במתקנים מודרניים כיום מותקנים מגוון גדול של מערכות ותשתיות – התרעה וכיבוי אש, פריצה ובקרת כניסה, אינטרקום, כריזה, טלוויזיה במעגל סגור ועוד. אינטגרציה נכונה שלהן תחת מערכת שליטה ובקרה אחת מקפיצה את רמת הבטיחות, חוסכת זמן רב של תיאום והבנת ההתרעות וחוסכת כוח אדם וכסף. מערכות שו"ב מודרניות מאפשרות לחבר לרשת כמעט כל אספקט הנוגע לצד התפעולי של הבניין, החל ממערכות תאורה, אינטרקום, וידיאו, מערכות כיבוי אש ועוד.

 

נגישות