בלוג

מערכות אבטחה: Standalone vs integrated

מערכות אבטחה מחולקות לקטגוריות שונות – מערכות עצמאיות (Standalone), מערכות משולבות (Integrated) ומערכות מוכוונות פלטפורמה כגון PSIM (ניהול מידע בשכבה הפיזית). מרבית הלקוחות מעדיפים פתרון אבטחה משולב (Integrated)ממספר סיבות, לרוב על-מנת להגביר את רמת האבטחה הכללית או כדי לאפשר ניהול נוח יותר.
פתרונות Standalone מציגים גישה מסורתית יחסית להתקנות אבטחה. המערכות המותקנות כוללות לרוב מערכות שו"ב, CCTV, אינטרקום, מערכות זיהוי פריצה, מחסומים פיזיים וכד'. כל מערכת כזאת מנוהלת ומופעלת באופן עצמאי ולפעולות שמבוצעות ע"י מערכת אחת אין כל השפעה על המערכות האחרות. בנוסף, ניתן לשדרג כל מערכת ללא אפקט כלשהו על המערכות האחרות. באופן טבעי, מערכות אלו גם לא יכולות לתקשר אחת עם השנייה. התוצאה הסופית: תפעול איטי ומסורבל יחסית שמצריך תשומת לב רבה לכל מערכת ומערכת.
מערכות משולבות מספקות לקציני האבטחה מערכת בקרה אחת המעניקה נקודת מבט מרכזית על כל תשתיות האבטחה המקומיות והמרוחקות מאפשרת ביצוע סקירה מקיפה של כל פתרונות האבטחה, וכוללת כלי בדיקה להימצאות אבטחה, כלי מעקב על ציות לנוהלי האבטחה, יכולת זיהוי נקודות חולשה אפשריות במערכת האבטחה, ועוד. מערכות משולבת הן בעלות יכולת התממשקות קלה עם מגוון רחב של מערכות אבטחה ובטיחות, ומשלבות בין מערכות לגילוי פריצה, וידאו, בקרת כניסה וניהול מבנים בפתרון אחד קל לשימוש. החיסרון הגדול של מערכות משולבות היא העובדה שתקלת מערכת אחת במערכת משולבת עלולה להוביל לתקלה כללית.
PSIM – Physical security information management הינה פלטפורמה ארגונית שמטרתה לאסוף מידע על מערכות שונות שאינן קשורות זו לזו ולשלוט בהן מתוך ממשק בודד. פתרונות PSIM מצרפים ומשווים מידע ממערכות אבטחה נפרדות בסביבה מרכזית אחת, ובכך הופכים כמויות גדולות של נתונים למידע שימושי ובר ביצוע. הפונקציונאליות העיקרית של PSIM היא איסוף, ניתוח, אימות, דיווח בקרה וביקורת נתונים, הן במהלך תפעול שוטף והן במצבי משבר. ניתן למצוא מערכות PSIM במתקנים קריטיים, אוניברסיטות, גופי אכיפת חוק וסוכנויות אבטחה, מוסדות בריאות, תעופה ותחבורה, חברות נפט וגז, מתקנים מסחריים וחברות פרטיות.
נגישות